Morten Thoresen (25) måtte gi tapt mot kinesiske Husiyuetu Husiyuetu i åttedelsfinalen i VM i bryting i Serbia søndag.
Thoresen konkurrerer i 67-kilosklassen. Mot kineseren ble det 1-3-tap. Eneste håp for Thoresen er at Husiyuetu tar seg til finalen. Da vil han få sjansen til å bryte om bronsemedalje.
Thoresen hadde god kontroll i kvalifiseringen mot Julian Stiven Horta Acevedo fra Colombia og vant 4-0.
Felix Baldauf ble klar for åttedelsfinalen ved å slå kinesiske Liu Yan 5-1. Der ventet Mohammadhadi Saravi fra Iran, som er rangert som verdens beste.
I kampen mot Saravi hadde Baldauf lite å stille opp med og tapte 0-8. Han må i likhet med Thoresen håpe at hans overmann blir finaleklar for å ha en mulighet til bronsemedalje.
Baldauf bryter i 97-kilosklassen.
