Førsteårssenior best i feltskyting

John Nordvik skjøt bra i felten.

John Nordvik skjøt bra i felten.

I fjor var John Nordvik fra Surnadal juniorskytter.

DEL

Nå er han med i seniorklassene. Sist helg ble det seier i Rindalsfelten med poengsummen 30/18. Lagkompisen Trond Gullik Mikkelsen fulgte opp med andreplass med 30/16.

Det var også feltstevne arrangert av Øvre Surnadal og Lomundal. Her var Roger Nilsen fra Tynset best med 30/24. Roger Hals fra Fosna ble beste nordmøring med tredjeplass og poengsummen 30/21.

Rindalsfelten

Klasse 3-5: 1. John Nordvik, Surnadal (4) 30/18, 2. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal (4) 30/16, 3. Leif Gravem, Sunndal (5) 30/12, 4. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk (5) 30/12, 5. Sigbjørn Hausberg, Surnadal (4) 30/11, 6. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 29/21, 7. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu (5) 29/19, 8. Roger Nilsen, Tynset (5) 29/18, 9. Arild Duaas, Orkla (4) 29/17, 10. Morten Island, Malvik (5) 29/15, 11. Lars Næprud, Lillehammer (4) 29/15, 12. Simen Sollid, Fosna (4) 29/13, 13. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes (5) 29/13, 14. Rune Stenmo, Stordalen (4) 29/11, 15. Ingvar Brohaug, Alvdal (4) 28/21, 16. Anders Silset, Heim/Hemne (4) 28/18, 17. Roger Hals, Fosna (5) 28/17, 18. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 28/14, 19. Maria Helene Nogva, Eide og Naas (4) 28/14, 20. Esten Skårild, Heim/Hemne (5) 28/13, 21. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal (3) 28/13, 22. Odin Røstum Stabell, Trondhjems (4) 28/13.

Hovedskyting:

Klasse 2: 1. Tore Mogset, Rindal 27/15, 2. Thomas Stenvoll, Soknedal 26/11, 3. Ole Steinar Fiske, Skaun 26/9, 4. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 26/8, 5. Axel Skuggevik, Surnadal 23/10, 6. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 23/6, 7. Olav Nogva, Eide og Naas 22/11, 8. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 21/13, 9. Åge Sandnes, Glåmos 20/8, 10. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 15/5, 11. Stein Sandnes, Glåmos 10/2.

Klasse 3: 1. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 28/13, 2. Helge Tørresvold, Glåmos 28/12, 3. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 28/12, 4. Thor Einar Aurdal, Sykkylven 27/10, 5. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 27/9, 6. Kristian Brohaug, Alvdal 27/9, 7. Henrik Gravem, Sunndal 26/12, 8. Geir Håkon Nystuen, Tynset 25/13, 9. Ruben Ulset, Aspøy og Straumsnes 25/8, 10. Arnstein Homstad, Rennebu 24/8, 11. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 22/14, 12. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 21/4, 13. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden 19/6, 14. Martin Strypet, Alvdal 18/6, 15. Alf Erik Bolme, Rindal 18/6.

Klasse 4: 1. John Nordvik, Surnadal 30/18, 2. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 30/16, 3. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 30/11, 4. Arild Duaas, Orkla 29/17, 5. Lars Næprud, Lillehammer 29/15, 6. Simen Sollid, Fosna 29/13, 7. Rune Stenmo, Stordalen 29/11, 8. Ingvar Brohaug, Alvdal 28/21, 9. Anders Silset, Heim/Hemne 28/18, 10. Maria Helene Nogva, Eide og Naas 28/14, 11. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 28/13, 12. Svein Budal, Budal 28/10, 13. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne 28/10, 14. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 28/10, 15. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 27/13, 16. Hanne Waag, Surnadal 26/14, 17. Olav Gravem, Sunndal 26/7, 18. Terje Røstad, Soknedal 25/15, 19. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 17/5, 20. Kåre Grønning, Fosna 14/8.

Klasse 5: 1. Leif Gravem, Sunndal 30/12, 2. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 30/12, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/21, 4. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 29/19, 5. Roger Nilsen, Tynset 29/18, 6. Morten Island, Malvik 29/15, 7. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 29/13, 8. Roger Hals, Fosna 28/17, 9. Kjell Johansen, Trondhjems 28/14, 10. Esten Skårild, Heim/Hemne 28/13, 11. Anita Jære, Rennebu 27/14, 12. Arnfinn Berdal, Rindal 27/13, 13. Ingar Waag, Surnadal 27/10, 14. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 26/15, 15. Per Otto Opstad, Rakvåg 26/13, 16. Peder Bakken, Singsås 26/9, 17. Idar Moen, Malmefjorden 26/7, 18. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 26/4, 19. Torkil Hopmark, Smøla 25/11, 20. Birger Meistad, Orkla 23/14.

Klasse V55: 1. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 30/16, 2. Oddbjørn Bolme, Rindal 29/15, 3. Hans Iver Kojedal, Røros 28/19, 4. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 28/5, 5. Oddvar Dalen, Fåset 27/13, 6. Torkil Berg, Trondhjems 25/12, 7. Even Langli, Rindal 25/10, 8. Alf Strand, Øvre Surnadal 24/12, 9. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 23/5, 10. Egil Wikan, Nora 22/11, 11. Trond Erlien, Glåmos 22/6, 12. Kjell Otnes, Valsøyfjord 19/10, 13. Atle Moen, Malmefjorden 19/8, 14. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 12/2, 15. Jens Kåre Øyen, Hov 11/3.

Klasse JEG: 1. Lars Moe Løset, Rindal 29/14, 2. Bård Halgunset, Rindalsskogen 15/3.

Klasse NU: 1. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 24/4.

Klasse R: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 30/13, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 30/13, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 24/10.

Klasse ER: 1. Erling Waag, Surnadal 30/25, 2. Mathias Bakk, Årvågsfjord 30/23, 3. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 27/14, 4. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 24/11.

Klasse J: 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/26, 2. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 30/26, 3. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 30/24, 4. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 30/22, 5. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 30/21, 6. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 30/19, 7. Thomas Ervik, Årvågsfjord 30/19, 8. Karen Snekvik, Surnadal 29/24, 9. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes 29/19, 10. Lars jr Halland, Rennebu 29/19, 11. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 24/15.

Klasse V65: 1. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 30/27, 2. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/23, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 30/20, 4. Ivar Otto Husby, Trondhjems 30/20, 5. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 30/19, 6. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 30/18, 7. Idar Moseng, Nora 29/24, 8. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 29/21, 9. Lars Halland, Rennebu 29/12, 10. Einar Thoresen, Hommelvik 28/18, 11. Jarle Foss, Bæverdalen 28/15, 12. Roger Lindgren, Stordalen 27/20.

Klasse V73: 1. Jostein W. Hoseth, Rennebu 30/23, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 30/21, 3. Helge Bævre, Bæverdalen 30/21, 4. Jon Oren, Surnadal 30/17, 5. Ola Krogstad, Eide og Naas 30/17, 6. Steinar Dahle, Holmemstranda 30/16, 7. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/23, 8. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 29/20, 9. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 29/18, 10. Håkon T. Gravem, Sunndal 28/23, 11. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 28/20, 12. Leif Peder Fugelsøy, Øvre Surnadal 25/13, 13. Inge Skamfer, Rennebu 24/12.

Feltstevne Øvre Surnadal/Lomundal

Klasse 2-5: 1. Roger Nilsen, Tynset (5) 30/24, 2. Arild Duaas, Orkla (4) 30/22, 3. Roger Hals, Fosna (5) 30/21, 4. Terje Røstad, Soknedal (4) 30/20, 5. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/17.

V55: 1. Torkil Berg, Trondhjems 30/10, 2. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 29/17, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 27/13.

Rekrutt: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 30/22, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal 28/18, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 20/4.

Eldre rekrutt: 1. Erling Waag, Surnadal 30/28, 2. Mathias Bakk, Årvågsfjord 29/19, 3. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 27/13.

Junior: 1. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 30/24, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 30/24, 3. Karen Snekvik, Surnadal 30/24.

V65: 1. Einar Thoresen, Hommelvik 30/24, 2. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 30/20, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 30/20.

V73: 1. Ola Krogstad, Eide og Naas 30/25, 2. Jon Oren, Surnadal 30/24, 3. Rolf Strand, Lensvik/Selven 30/19.

Hovedskyting:

Klasse 2: 1. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 28/9, 2. Thomas Stenvoll, Soknedal 26/5, 3. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 25/7, 4. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 24/10, 5. Tore Mogset, Rindal 24/7, 6. Åge Sandnes, Glåmos 21/5, 7. Axel Skuggevik, Surnadal 20/10, 8. Olav Nogva, Eide og Naas 18/3, 9. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 17/4, 10. Stein Sandnes, Glåmos 17/3, 11. Ole Steinar Fiske, Skaun 12/1.

Klasse 3: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 30/13, 2. Martin Strypet, Alvdal 28/15, 3. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 28/11, 4. Henrik Gravem, Sunndal 27/10, 5. Helge Tørresvold, Glåmos 26/12, 6. Kristian Brohaug, Alvdal 26/10, 7. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 26/8, 8. Thor Einar Aurdal, Sykkylven 23/11, 9. Ruben Ulset, Aspøy og Straumsnes 22/7, 10. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 21/8, 11. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 20/4, 12. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 18/8, 13. Alf Erik Bolme, Rindal 14/2, 14. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden 13/2, 15. Arnstein Homstad, Rennebu 10/1.

Klasse 4: 1. Arild Duaas, Orkla 30/22, 2. Terje Røstad, Soknedal 30/20, 3. Lars Næprud, Lillehammer 30/12, 4. Anders Silset, Heim/Hemne 29/17, 5. Ingvar Brohaug, Alvdal 29/14, 6. Vegar Bakken, Moldtustranda 29/8, 7. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 28/12, 8. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne 28/6, 9. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 27/14, 10. Olav Gravem, Sunndal 27/12, 11. Simen Sollid, Fosna 27/11, 12. Hanne Waag, Surnadal 26/17, 13. Rune Stenmo, Stordalen 26/15, 14. Kåre Grønning, Fosna 26/9, 15. Svein Budal, Budal 25/10, 16. John Nordvik, Surnadal 25/3, 17. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 22/11, 18. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 22/7, 19. Maria Helene Nogva, Eide og Naas 14/3, 20. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 13/6.

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset 30/24, 2. Roger Hals, Fosna 30/21, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/17, 4. Esten Skårild, Heim/Hemne 29/22, 5. Ingar Waag, Surnadal 29/18, 6. Birger Meistad, Orkla 29/16, 7. Leif Gravem, Sunndal 29/15, 8. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 29/13, 9. Torkil Hopmark, Smøla 29/12, 10. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 29/12, 11. Kjell Johansen, Trondhjems 28/16, 12. Anita Jære, Rennebu 28/11, 13. Arnfinn Berdal, Rindal 28/10, 14. Morten Island, Malvik 26/11, 15. Idar Moen, Malmefjorden 26/11, 16. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 26/8, 17. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 24/13, 18. Per Otto Opstad, Rakvåg 23/13, 19. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 19/7, 20. Peder Bakken, Singsås 19/4.

Klasse V55: 1. Torkil Berg, Trondhjems 30/10, 2. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 29/17, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 27/13, 4. Hans Iver Kojedal, Røros 26/14, 5. Oddvar Dalen, Fåset 25/13, 6. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 25/10, 7. Egil Wikan, Nora 24/7, 8. Oddbjørn Bolme, Rindal 24/4, 9. Alf Strand, Øvre Surnadal 23/9, 10. Kjell Otnes, Valsøyfjord 21/5, 11. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 20/10, 12. Jens Kåre Øyen, Hov 19/7, 13. Trond Erlien, Glåmos 19/6, 14. Even Langli, Rindal 19/6, 15. Atle Moen, Malmefjorden 17/3.

Klasse NU: 1. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 28/8.

Klasse R: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 30/22, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal 28/18, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 20/4.

Klasse ER: 1. Erling Waag, Surnadal 30/28, 2. Mathias Bakk, Årvågsfjord 29/19, 3. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 27/13, 4. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 26/12.

Klasse J: 1. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 30/24, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 30/24, 3. Karen Snekvik, Surnadal 30/24, 4. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 30/23, 5. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 30/22, 6. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 30/20, 7. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/20, 8. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes 29/19, 9. Thomas Ervik, Årvågsfjord 29/18, 10. Lars jr Halland, Rennebu 29/17, 11. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 28/10.

Klasse V65: 1. Einar Thoresen, Hommelvik 30/24, 2. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 30/20, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 30/20, 4. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/18, 5. Jarle Foss, Bæverdalen 30/18, 6. Roger Lindgren, Stordalen 30/14, 7. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 29/21, 8. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 29/19, 9. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 29/15, 10. Idar Moseng, Nora 28/20, 11. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 28/19, 12. Lars Halland, Rennebu 28/15, 13. Ivar Otto Husby, Trondhjems 28/14.

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags