Beste junior i fylket

Ane Bjerkaas Nisja fra Sunndal vant juniorklassen da Nesjestranda og Skaala arrangerte landsdelskretsstevne i innendørsskyting. Hun vant med 347 poeng.

DEL

Storesøster Marte ble nummer to i klasse 3-5 med samme poengsum. Her vant Karoline Hansen fra Ørskog med sterke 348. Eline Lillegård fra Hjelmen ble nummer tre med 347.

Tore Ulset fra Aspøy og Straumsnes vant V65 med 348. Håkon T. Gravem fra Sunndal vant V73 med 347. Kirsti Rakstang fra Aspøy og Straumsnes vant åpen klasse med 242. Kjell Arne Fjærli fra Bæverdalen vant eldre junior med 337.

Resultater

3-5: 1. Karoline Hansen, Ørskog (5) 349, 2. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal (5) 347, 2. Eline Lillegård, Hjelmen (5) 347, 4. Terje Nisja, Sunndal (5) 347, 5. Jo Voldset Salthammer, Vestnes (5) 346.

Klasse 2: 1. Bertine Sørli, Engesetdal/Skodje 344, 2. Trygve Dahle, Holmemstranda 342, 3. Mona Sævrøy Reiten, Hildre og Brattvåg 341, 4. Marit Sofie Heggem, Isfjorden og Åndalsnes 340, 5. Hans Christian Hårstad, Surnadal 340.

Klasse 1: 1. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden 246, 2. Henning Warvik, Batnfjord 243, 3. Geir Leren, Aureosen 239, 4. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 239, 5. Maria Flatvoll, Aureosen 236.

V55: 1. Nils Sigmund Sandblåst, Nordstemmet 345, 2. Hans Nygård, Aureosen 344, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 343, 4. Olav Nogva, Eide og Naas 341, 5. Torleiv Sagstad, Nesjestranda & Skaala 340.

V65: 1. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 348, 2. Anton Jon Aarskog, Sundnes 347, 3. Kurt Otnes, Valsøyfjord 346, 4. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 346, 5. Alf-Henrik Håker, Tresfjord 345.

V73: 1. Håkon T. Gravem, Sunndal 347, 1. Jon Oren, Surnadal 347, 3. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 347, 4. Oddgar Larsslett, Raumadalen 345, 5. Gunvald Nisja, Sunndal 345.

Åpen klasse: 1. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 242.

Eldre junior 18 år: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 337, 2. Jon Sæterbø, Surnadal 335, 3. Viktor Lyster Berg, Nesjestranda & Skaala 327, 4. Viljar Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 325.

Junior 16-17 år: 1. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal 347, 2. Ask Aarsæther, Hovdebygda og Ørsta 345, 3. Tora Skiri, Rauma 344, 4. Ola-Johan Dybvik, Langevåg 344, 5. Nathalie Haugen, Rakvåg 344.

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Nora Sæterøy Høybakk, Langevåg 350, 2. Andreas Valde, Engesetdal/Skodje 348, 3. Ørjan Frøysadal Hauge, Sunnylven 348, 4. Marius Mikkelsen, Surnadal 346, 5. Vegard Fjærli, Bæverdalen 345.

Rekrutt 11-13 år: 1. Teodor Klokset Lilleng, Engesetdal/Skodje 345, 2. Christian Moen Hårstad, Surnadal 343, 3. Markus Andrè Klokk, Sykkylven 342, 4. Aleksander Misfjord Braathen, Nesjestranda & Skaala 339, 5. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda & Skaala 339,

AG3: 1. Tom Olav Moldskred, NROF Søre Sunnmøre 231.

Nybegynner voksen: 1. Ann-Kristin Henrysdatter Stavem, Nesjestranda & Skaala 247, 2. Maj Aina Bøe, Hjelmen 245, 3. Melina Sophie Weise, Hovdebygda og Ørsta 241, 4. Ingvar Iversen Storvik, Aureosen 237, 5. Jane Hansen Hildrestrand, Hildre og Brattvåg 235.


Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags