Hopmark var best på hjemmebane

Sigbjørn Hopmark fra Smøla var best innendørs.

Sigbjørn Hopmark fra Smøla var best innendørs.

Skytterne er i gang med sesongen innendørs.

DEL

Sigbjørn Hopmark var best i klasse 3-5 da Smøla arrangerte stevne i miniatyrskyting. Han vant med poengsummen 340. Guro Øie Bævre fra Bæverdalen var nærmest med 338, mens Ingar Waag fra Surnadal ble nummer tre med 337.

I juniorklassen imponerte Karen Snekvik fra Surnadal med fullt hus og 350 poeng.

Vegard Fjærli fra Bæverdalen var best i rekruttklassen med 344 poeng.

I eldre rekrutt var det Mathias Bakk fra Årvågsfjord som vant med 349.

Samlagsleder Ola Krogstad fra Eide og Naas var best i V73 med 347, mens Gunvald Nisja fra Sunndal vant V65 med 346.

I V55 vant Bjørn Heggset fra Surnadal med 347.

Smølas egen Odd Tyrhag var beste klasse 1-skytter med 245, mens Harry Fagerheim, også han fra Smøla, vant klasse 2 med 337.

Neste innendørsstevne på Nordmøre går i Valsøyfjord 17. november.

Resultater Smøla

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 344, 2. Hermann Lyngvik, Fosna 329, 3. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 277.

Eldre rekrutt: 1. Mathias Bakk, Årvågsfjord 349, 2. Erling Waag, Surnadal 348, 3. Jonas Henrik B. Tuven, Smøla 323.

Junior: 1. Karen Snekvik, Surnadal 350, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 347, 3. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 346.

V65: 1. Gunvald Nisja, Sunndal 346, 2. Gregus Kristensen, Kvernes 343, 3. Knut Stormo, Kvernes 339.

V73: 1. Ola Krogstad, Eide og Naas 347, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 345, 3. Håkon T. Gravem, Sunndal 344.

Klasse 1: 1. Odd Tyrhaug, Smøla 245, 2. Marie Halse, Halsa (Nordmør) 240, 3. Heidi Soleim Skomsøy, Smøla 237.

Klasse 2: 1. Harry Fagerheim, Smøla 337.

Klasse 3-5: 1. Sigbjørn Hopmark, Smøla 340, 2. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 338, 3. Ingar Waag, Surnadal 337.

V55: 1. Bjørn Heggset, Surnadal 337, 2. Erling Kanestrøm, Smøla 336, 3. Oddbjørn Bolme, Rindal 336.

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Amund Holm, Smøla 217, 2. Eline Holmen Stensønes, Smøla 201, 3. Håvard Orset Holberg, Smøla 239, 4. Julian Sørøy Hopmark, Smøla 217, 5. Varg Andre Tyrhaug, Smøla 245.

Klasse R: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 245, 2. Hermann Lyngvik, Fosna 233, 3. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 197.

Klasse ER: 1. Mathias Bakk, Årvågsfjord 249, 2. Erling Waag, Surnadal 249, 3. Jonas Henrik B. Tuven, Smøla 228.

Klasse J: 1. Karen Snekvik, Surnadal 250, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 247, 3. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 247, 4. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 245, 5. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 244, 6. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes 244.

Klasse NV: 1. Tove Skillingen, Smøla 245, 2. Elin Holberg, Smøla 240, 3. Hanne Holmen, Smøla 238, 4. Trine Moltu, Smøla 222.

Klasse V65: 1. Gunvald Nisja, Sunndal 246, 2. Gregus Kristensen, Kvernes 245, 3. Knut Stormo, Kvernes 243.

Klasse V73: 1. Ola Krogstad, Eide og Naas 250, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 247, 3. Håkon T. Gravem, Sunndal 247.

Klasse 1: 1. Odd Tyrhaug, Smøla 245, 2. Marie Halse, Halsa (Nordmør) 240, 3. Heidi Soleim Skomsøy, Smøla 237.

Klasse 2: 1. Harry Fagerheim, Smøla 240.

Klasse 3: 1. Kristin Kanestrøm, Smøla 240.

Klasse 4: 1. Sigbjørn Hopmark, Smøla 240, 2. Andreas Skomsøy, Smøla 239, 3. Roy Haugsnes, Årvågsfjord 236, 4. Rune Fagerheim, Smøla 235, 5. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 232, 6. Anders Dyrnes, Smøla 229.

Klasse 5: 1. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 239, 2. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 238, 3. Ingar Waag, Surnadal 237, 4. Torkil Hopmark, Smøla 226.

Klasse V55: 1. Bjørn Heggset, Surnadal 242, 2. Kurt Holmen, Smøla 240, 3. Oddbjørn Bolme, Rindal 239, 4. Erling Kanestrøm, Smøla 237.

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags