God i feltskyting

Nummet tre: Kurt Otnes.

Nummet tre: Kurt Otnes.

DEL

Kurt Otnes fra Valsøyfjord imponerte da Kleive arrangerte landsdelsdelskretsstevne i feltskyting sist helg.

Skytteren ble nummer tre med poengsummen 41/5. Trine Ramsvik Stette fra Engesetdal og Skodje og Bjørnar Rasmussen Aurdal fra Sykkylven delte seieren med 42/6. Ingar Waag ble nest beste nordmøring med femteplass og 40/7.

Kjell Arne Fjærli fra Bæverdalen vant juniorklassen med 41/10. Hans Chr. Hårstad fra Surnadal vant nybegynner voksen med 29/20, mens Hans Rune Kalvik fra HV-11 Møre og Fjordane vant HK416-klassen med 26/10.

Resultater

Mesterskap:

2-5+V55+EJ: 1. Trine Ramsvik Stette, Engesetdal/Skodje (5) 42/06, 1. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven (4) 42/06, 3. Kurt Otnes, Valsøyfjord (V55) 41/05, 4. Christian Holstad Lilleng, Hildre og Brattvåg (4) 41/03, 5. Ingar Waag, Surnadal (5) 40/07, 5. Torleiv Sagstad, Nesjestranda & Skaala (V55) 40/07.

Klasse 1: 1. Helge Kjetil Sandblåst, Malmefjorden 27/08, 2. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden 25/08, 3. Tommy Kalvø, Engesetdal/Skodje 24/07, 4. Torbjørg Lillebø, Isfjorden og Åndalsnes 22/04, 5. Simen Brattbakk Solbjør, Kleive 19/04.

V65: 1. Alf-Henrik Håker, Tresfjord 42/11, 2. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 42/10, 3. Oddmund Nilsen, Langevåg 41/10, 4. Knut Stormo, Kvernes 41/09, 5. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 41/08.

V73: 1. Harald Reiten, Aalesund 42/11, 2. Jarle Fausa, Sykkylven 42/10, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 42/09, 4. Ola Krogstad, Eide og Naas 42/08, 5. Wilfried Kruger, Sykkylven 42/07.

Junior 16-17 år: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 41/10, 1. Nathalie Haugen, Rakvåg 41/10, 3. Viljar Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 40/10, 4. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 40/08, 5. Ask Aarsæther, Hovdebygda og Ørsta 39/02.

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Isak Frøysadal Hauge, Sunnylven 42/11, 1. Sunniva Høybakk, Langevåg 42/11, 3. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 42/10, 4. Nora Sæterøy Høybakk, Langevåg 42/09, 5. Elise Erstad, Langevåg 42/08.

Rekrutt 11-13 år: 1. Teodor Klokset Lilleng, Engesetdal/Skodje 42/10, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 42/07, 3. Marius Mikkelsen, Surnadal 41/07, 4. Ørjan Frøysadal Hauge, Sunnylven 40/07, 4. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 40/07.

HK416: 1. Odd Rune Kalvik, Hv-11 Møre og Fjordane 26/10, 2. Grim Sæterbø, Hv-11 Møre og Fjordane 24/13.

Nybegynner voksen: 1. Hans Christian Hårstad, Surnadal 29/20.

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags