Ingen med fullt hus i Gjemnesfelten

I felten: Torkild Hopmark (til venstre) og Kurt Otnes.

I felten: Torkild Hopmark (til venstre) og Kurt Otnes.

Ingen seniorskyttere fikk 30 poeng i Gjemnesfelten. Vind må ta sin del av skylden for at ingen dro hjem med full score.

DEL

I seniorklassen var Egil Magne Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra best med 29/21. Kåre Grønning fra Fosna tok andreplassen med 29/18, mens Kurt Otnes fra Valsøyfjord ble nummer tre med 28/17.

I ungdomsklassene var Karen Snekvik fra Surnadal best med 30/22.

Totalt var det 70 skytter med i stevnet.

Resultater

Mesterskap

Beste Skytter EJ,2,3,4,5,V55: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 29/21, 2. Kåre Grønning, Fosna (4) 29/18, 3. Kurt Otnes, Valsøyfjord (5) 28/17, 4. Roger Hals, Fosna (5) 28/15, 5. Jakob Nørbech, Aspøy og Straumsnes (5) 28/15.

Beste Skytter Klasse 1: 1. Alexander Høgset-Torvik, Reinsfjell 27/9, 2. Mads Larsen Aspås, Batnfjord 24/6, 3. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 7/2.

Beste Skytter NV, R, ER og J: 1. Karen Snekvik, Surnadal (J) 30/22, 2. Liv Marit Sætre, Tresfjord (ER) 30/21, 3. Thomas Ervik, Årvågsfjord (J) 30/20.

Beste Skytter V65 og V73: 1. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes (V65) 30/24, 2. Ola Krogstad, Eide og Naas (V73) 30/23, 3. Arnfinn Blakstad, Batnfjord (V65) 30/19.

Hovedskyting

Klasse 2: 1. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 26/12, 2. Kristian Jordahl, Batnfjord 22/15, 3. Lars Olav Høgset, Batnfjord 22/8, 4. Olav Nogva, Eide og Naas 22/5, 5. Sigurd Inge Langnes, Eide og Naas 19/4, 6. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 18/3, 7. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 18/2.

Klasse NU: 1. John Daniel Bolme, Kvernes 16/4, 2. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 24/6, 3. Jonathan Strand Kalvøy, Kvernes 15/8.

Klasse R: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 29/9, 2. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 22/10, 3. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 20/9, 4. Hans Ole Loe, Kvernes 18/4.

Klasse NV: 1. Elin Øren Røvik, Batnfjord 22/11, 2. Ingrid Skar, Batnfjord 20/11.

Klasse V65: 1. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 30/24, 2. Arnfinn Blakstad, Batnfjord 30/19, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 30/18, 4. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 29/16, 5. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 27/11.

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags