Gå til sidens hovedinnhold

Skjøt om å være best i Midt-Norge

Artikkelen er over 4 år gammel

Sist helg var Kristiansund vertskap for feltpistolstevne med midtnorsk mesterskap i militærfelt og revolverfelt.

Revolverfelt

Klasse U:

1. Bjørn Harald Brakstad, Sunndal PK 56.

Klasse V50:

1. Oddbjørn Sponaas, Tingvoll PK 86, 2. André Hansø, Kristiansund PK 81, 3. Lorentz G. Rød, Sunndal PK 81, 4. Olaf Isaksen Kristiansund PK 70.

Klasse V60:

1. Rolf Toven, Nesset PK 95,  2. Tore Nørbech, Kristiansund PK 71.

Klasse V70:

1. Svein Ulrik Olsen, Kristiansund PK 49.

Åpen klasse:

1. Arild Inge Wollan Støren SSK 102, 2. Helge Kristiansen Sunndal PK 100, 3 .Jon Arne Brekken Sunndal PK 86, 4. Jon Ørsund Sunndal PK 84, 5. Per Arve Heggset Sunndal PK 84, 6. Steven Bendal Vigra & Valderøy PK 84, 7. Rune Kimo Rissa Pistolklubb 83, 8. Magne Granøien Støren SSK 83, 9. Kenneth Pedersen Hopstad Støren SSK 82, 10. Frank Istad Kristiansund PK 77, 11. Øyvind Kimo Rissa Pistolklubb 74, 12. Gunnar Hanem Tingvoll PK 66, 13. Tor Håkon Åsgård Kristiansund PK 65, 14. Jarle Bjølverud Molde PK 58.

Militærfelt

Klasse V50:

1. André Hansø, Kristiansund PK 85, 2 Lorentz G. Rød, Sunndal PK 84, 3. Oddbjørn Sponaas, Tingvoll PK 76, 4 Tormod Vinje, Vigra & Valderøy PK 69, 5. Olaf Isaksen, Kristiansund PK 48, 6. Rolf K. Johansen, Kristiansund PK 43.

Klasse V60:

1. Rolf Toven, Nesset PK 82, 2. Olav Sæther, Kristiansund PK 38, 3. Tore Nørbech, Kristiansund PK 38.

Klasse V70:

1. Svein Ulrik Olsen, Kristiansund PK 62, 2. Arnfinn Sponås, Tingvoll PK 56.

Klasse åpen:

1. Jon Ørsund, Sunndal PK 97, 2. Helge Kristiansen, Sunndal PK 88, 3. Steven Bendal, Vigra & Valderøy PK 87, 4. Jon Arne Brekken, Sunndal PK 85, 5. Gunnar Hanem, Tingvoll PK 85, 6. Frank Istad, Kristiansund PK 84, 7. Arild Inge Wollan, Støren SSK 83, 8. Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 75, 9. Rune Kimo, Rissa Pistolklubb 73, 10. Per Arve Heggset, Sunndal PK 70, 11. Kenny Kolstad, Vigra & Valderøy PK 70, 12. Magne Granøien, Støren SSK 67, 13. Tor Håkon Åsgård, Kristiansund PK 54, 14. Øyvind Kimo, Rissa Pistolklubb 51.

Grovfelt

Klasse A:

1. Helge Kristiansen, Sunndal PK 97, 2. Jon Arne Brekken, Sunndal PK 89, 3. André Hansø, Kristiansund PK 85, 4. Magne Granøien, Støren SSK 79.

Klasse B:

1. Steinar Staurset, Fannefjord PK 99, 2. Rolf K. Johansen Kristiansund PK 76.

Klasse C:

1. Frank Istad, Kristiansund PK 78, 2. Tor Håkon Åsgård Kristiansund PK 77, 3. Jan Ingar Olden, Tingvoll PK 60.

Klasse D:

1. Tore Nørbech, Kristiansund PK 56,  2. Jon Breder Kvam, Lora Sportsskyttere 51, 3. Svein Ulrik Olsen, Kristiansund PK 48.

Finfelt

Klasse A:

1. Arild Inge Wollan, Støren SSK 102, 2. Jon Arne Brekken Sunndal PK 99, 3. André Hansø, Kristiansund PK 96, 4. Rolf Toven Nesset PK 93, 5. Rune Kimo, Rissa Pistolklubb 89, 6. Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 89, 7. Kenny Kolstad, Vigra & Valderøy PK 88, 8. Helge Kristiansen, Sunndal PK 85, 9. Tormod Vinje, Vigra & Valderøy PK 83, 10. Steinar Staurset, Fannefjord PK 83.

Klasse B:

1. Øyvind Kimo, Rissa Pistolklubb 94, 2. Kristoffer Stangvik Røssing, Sunndal PK 87, 3. Jon Ørsund, Sunndal PK 87, 4. Tore Nørbech, Kristiansund PK 84, 5. Steven Bendal, Vigra & Valderøy PK 81, 6. Olaf Isaksen, Kristiansund PK 63, 7. Per Arve Heggset, Sunndal PK 62.

Klasse C:

1. Morten Bergheim, Kristiansund PK 93, 2. Frank Istad, Kristiansund PK 88, 3. Rolf K. Johansen, Kristiansund PK 84, 4. Jan Ingar Olden, Tingvoll PK 59.

Klasse D:

1. Tor Håkon Åsgård, Kristiansund PK 90, 2. Andrzej Marchwinsk,i Kristiansund PK 76, 3. Jon Breder Kvam, Lora Sportsskyttere 72,  4. Britt Guri Ruøy, Hemne PK 69, 5. Irene Mork, Kristiansund PK 50,  6. Svein Ulrik Olsen, Kristiansund PK 47, 7. Øyvind Jenssen, Kristiansund PK 45,  8. May Britt Jensen, Kristiansund PK 41.

Klasse U14:

1. Bjørn Harald Brakstad, Sunndal PK 74.

Kommentarer til denne saken