Kretsmestere i pistolskyting

Søndag ble det arrangerte krestsmesterskap i fin- og grovpistol i Møre og Romsdal skytterkrets.

DEL

Lokale nyheter – 5 kr for 5 uker

Kristiansund Pistolklubb var vertskap.

I finpistol menn gikk gullet og kretsmesterskapet til Morten Nygård Bergeiem fra Kristiansund Pistolklubb. Sølvet gikk til Jon Ørsund fra Sunndal Pistolklubb og bronsen til Asgeir Jordahl fra Kristiansund Pistolklubb.

Olga Pavlova fra Molde Pistolklubb tok gullet og kretsmesterskapet for Kvinner.

Kristiansund Pistolklubb vant lagmesterskapet i finpistol foran Sunndal Pistolklubb.

I grovpistol vant Jon Ørsund fra Sunndal Pistolklubb. Sølvet gikk til Olav Melklid fra Sunndal Pistolklubb og bronsen gikk til Per Haugnes fra Kristiansund Pistolklubb.

Sunndal Pistolklubb tok lagmesterskapet foran Kristiansund Pistolklubb med to flere innertiere.

Resultater

Luftpistol 40 skudd

Klasse C:

1. Per Haugnes (V50), Kristiansund PK 340.

Klasse D:

1. May Britt Jensen, Kristiansund PK 331, 2. Irene Mork, Kristiansund PK 314.

Klasse U12:

1. Odd Ivar Leangen, Kristiansen Sunndal PK 309, 2. Sofie Olsen Dahl, Kristiansund PK 305.

Klasse U14:

1. Bjørn Harald Brakstad, Sunndal PK 366, 2. Magnus Mork, Kristiansund PK 318,

Klasse U16:

1. Kirstin Dorothea Jensen, Kristiansund PK 332, 2. Silje Finsaas, Kristiansund PK 321,  3. Ida-Marie T. Knutson, Kristiansund PK 318.

Luftpistol 60 skudd

Klasse C:

1. Morten Bergheim, Kristiansund PK 531, 2. Sigbjørn Bredesen, Kristiansund PK 526, 3. Rolf Toven, Nesset PK 505.

Grovpistol

Klasse B:

1. Jon Ørsund, Sunndal PK 559,  2. Per Haugnes (V50), Kristiansund PK 539, 3. Sigbjørn Bredesen, Kristiansund PK 534,  4. Jon Arne Brekken, Sunndal PK 529.

Klasse C:

 1. Olav Melkild, Sunndal PK 540,  2. Helge Kristiansen, Sunndal PK 520.

Klasse D:

1. Morten Bergheim, Kristiansund PK 535,  2. Kristoffer Stangvik Røssing, Sunndal PK 517,  3. Olga Pavlova, Molde PK 472.

Finpistol

Klasse B:

1. Morten Bergheim, Kristiansund PK 563, 2. Jon Ørsund, Sunndal PK 554, 3. Per Haugnes (V50), Kristiansund PK 543, 4. Jon Arne Brekken, Sunndal PK 534, 5. Rolf Toven, Nesset PK 529, 6. Sigbjørn Bredesen, Kristiansund PK 509.

Klasse C:

1. Olav Melkild, Sunndal PK 545, 2. Helge Kristiansen, Sunndal PK 537, 3. Olga Pavlova, Molde PK 531, 4. Olaf Isaksen, Kristiansund PK 518.

Klasse D:

1. Asgeir Jordahl, Kristiansund PK 549, 2. Kristoffer Stangvik Røssing, Sunndal PK 531.

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags