Veteran med fullt hus

Åge Haugen var best i V65.

Åge Haugen var best i V65.

Åge Haugen fra Valsøyfjord, som skyter i V65, var den eneste som satte alle skuddene midt i blinken da Fosna Skytterlag arrangerte Fostnastevnet i helga.

DEL

I klasse 3-5 var Helge Roar Åndal fra Malmefjorden best med 343 poeng. Ingar Waag fra Surnadal ble nummer to med 341. Eline Lillegård fra Hjelmen ble nummer tre med samme poengsum.

Ellers fikk Fosna en klasseseier i eldre rekrutt da Sigurd Brevik var best med 339.

Marius Mikkelsen fra Surnadal vant rekrutt med 342, Kjell Arne Fjærli fra Bæverdalen vant junior med 347, Karen Snekvik fra Surnadal var best i eldre junior med 344 og Ola Krogstad fra Eide var best i V73 med 349.

Resultater

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Helge Roar Åndal, Malmefjorden (5) 343, 2. Ingar Waag, Surnadal (5) 341, 3. Eline Lillegård, Hjelmen (5) 341, 4. Edvin Aamot, Orkla (5) 341, 5. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla (4) 340.

V55: 1. Hans Nygård, Aureosen 345, 2. Torleiv Sagstad, Nesjestranda & Skaala 341, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 341.

Klasse 1: 1. Helge Kjetil Sandblåst, Malmefjorden 240, 2. Simen Brattbakk Solbjør, Kleive 238, 3. Astrid Naalsund, Aspøy og Straumsnes 238, 4. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 238.

Klasse 2: 1. Odd Tyrhaug, Smøla 341, 2. Nils Sigmund Sandblåst, Nordstemmet 339, 3. Ole Kristian Fjærvoll, Kleive 339.

Rekrutt: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 342, 2. Sivert Heggeset, Kvernes 337, 3. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 335, 4. Hans Ole Loe, Kvernes 335.

Eldre rekrutt: 1. Sigurd Brevik, Fosna 339, 2. Selma Johanne Silseth, Byneset 338, 3. Oscar Storvik, Aureosen 336.

Junior: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 347, 2. Håkon Brevik, Fosna 346, 3. Tora Skiri, Rauma 343, 4. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 343.

Eldre Junior: 1. Karen Snekvik, Surnadal 344, 2. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 342, 3. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 341.

V65: 1. Åge Haugen, Valsøyfjord 350, 2. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 348, 3. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 348.

V73: 1. Ola Krogstad, Eide og Naas 349, 2. Reidar Ahdell, Nesjestranda & Skaala 348, 3. Steinar Dahle, Holmemstranda 348, 4. Gunvald Nisja, Sunndal 348, 4. Jon Oren, Surnadal 348, 6. Ludvik Gravem, Sunndal 348.

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Kjetil Sandblåst, Malmefjorden 240, 2. Simen Brattbakk Solbjør, Kleive 238, 3. Astrid Naalsund, Aspøy og Straumsnes 238, 4. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 238.

Klasse 2: 1. Ole Kristian Fjærvoll, Kleive 244, 2. Odd Tyrhaug, Smøla 243, 3. Nils Sigmund Sandblåst, Nordstemmet 241, 4. Janne Karin Frilund, Kleive 238, 5. Kristian Jordahl, Batnfjord 236, 6. Harry Fagerheim, Smøla 233.

Klasse 3: 1. Frode Langseth, Kvernes 221.

Klasse 4: 1. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 241, 2. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla 241, 3. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 240, 4. Kåre Grønning, Reinsfjell 239, 5. Hanne Waag, Surnadal 236, 6. John Nordvik, Surnadal 235, 7. Torbjørn Husevåg, Reinsfjell 231, 8. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 230, 9. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 230, 10. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda & Skaala 230, 11. Kay Margido Sletnes, Reinsfjell 225, 12. Anders Dyrnes, Smøla 224, 13. Kristian Kvam, Fosna 222, 14. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 208.

Klasse 5: 1. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 243, 2. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 242, 3. Brage Skiri, Rauma 242, 4. Edvin Aamot, Orkla 242, 5. Ingar Waag, Surnadal 241, 6. Roger Hals, Fosna 241, 7. Eline Lillegård, Hjelmen 241, 8. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 238, 9. Heidi Husevåg, Reinsfjell 237, 10. Lars Lillegård, Hjelmen 236, 11. Jørn Ole Skiri, Rauma 236, 12. Torkil Hopmark, Smøla 234, 13. Dick Brevik, Malmefjorden 234, 14. Arnfinn Berdal, Rindal 233.

Klasse V55: 1. Torleiv Sagstad, Nesjestranda & Skaala 246, 2. Hans Nygård, Aureosen 246, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 243, 4. Kjell Gujord, Fosna 240, 5. Kurt Otnes, Valsøyfjord 240, 6. Bjørn Haugen, Valsøyfjord 239, 7. Øystein Solbakken, Vestnes 239, 8. Jens Kåre Øyen, Hov 236, 9. Oddbjørn Bolme, Rindal 235, 10. Bjørn Brevik, Fosna 234, 11. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 228.

Klasse AG3: 1. Tom Olav Moldskred, NROF Søre Sunnmøre 231, 2. Vegard Bakken, NROF Søre Sunnmøre 224.

Klasse NU: 1. Erica Frilund Aunan, Kleive 244, 2. Eivind Hyttnes, Fosna 229, 3. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 240, 4. Magnus Steen Bjerkelund, Fosna 229, 5. Turi-Elise Moen Strand, Hov 231, 6. Varg Andre Tyrhaug, Smøla 247.

Klasse R: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 244, 2. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 240, 3. Sivert Heggeset, Kvernes 240, 4. Hans Ole Loe, Kvernes 238, 5. Aleksander Misfjord Braathen, Nesjestranda & Skaala 238, 6. Vegard Fjærli, Bæverdalen 235.

Klasse ER: 1. Sigurd Brevik, Fosna 244, 2. Oscar Storvik, Aureosen 241, 3. Selma Johanne Silseth, Byneset 240, 4. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 233, 5. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 221, 6. Simon Kaplanski Hoel, Fosna 213.

Klasse J: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 247, 2. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 246, 3. Håkon Brevik, Fosna 246, 4. Tora Skiri, Rauma 243, 5. Erling Waag, Surnadal 243, 6. Jon Sæterbø, Surnadal 241, 7. Sebastian Silseth, Byneset 240, 8. Mathias Bakk, Årvågsfjord 238, 9. Marius Aarnes, Batnfjord 227, 10. Vidar Karlsen, Fosna 222, 11. Hilde Korsrud Ulset, Aspøy og Straumsnes 221.

Klasse EJ: 1. Karen Snekvik, Surnadal 244, 2. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 242, 3. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 242, 4. Thomas Ervik, Årvågsfjord 231, 5. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes 218.

Klasse NV: 1. Mariann Pinczesi, Malmefjorden 245.

Klasse V65: 1. Åge Haugen, Valsøyfjord 250, 2. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 249, 3. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 248, 4. Knut Stormo, Kvernes 248, 5. Arnfinn Blakstad, Batnfjord 247, 6. Peder Myrset, Eide og Naas 247, 7. Gregus Kristensen, Kvernes 246, 8. Jarle Foss, Bæverdalen 246, 9. Tor Stokke, Valsøyfjord 245, 10. Ola Gujord, Fosna 242, 11. Per Arne Enstad, Nidaros 242, 12. Jon Kvisvik, Aureosen 208.

Klasse V73: 1. Bjarne Dahle, Holmemstranda 250, 2. Steinar Dahle, Holmemstranda 249, 3. Ola Krogstad, Eide og Naas 249, 4. Gunvald Nisja, Sunndal 249, 5. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 249, 6. Reidar Ahdell, Nesjestranda & Skaala 248, 7. Ludvik Gravem, Sunndal 248, 8. Jon Oren, Surnadal 248, 9. Rolf Strand, Orkland Ytre 248, 10. Ole M. Silseth, Eide og Naas 247, 11. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 247, 12. Helge Bævre, Bæverdalen 247, 13. Håkon T. Gravem, Sunndal 245, 14. Anders Moen, Hov 245, 15. Nils Hjellmo, Sunndal 245, 16. Olav Trygge Aasen, Sunndal 245, 17. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 244, 18. Ole H. Loe, Kvernes 244.

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags