Fredag 9. desember kommer Wenche Myhre, Jørn Hoel og Emil Solli-Tangen til Kirkelandet kirke med konserten «Julenatt».
Dette er én av 40 konserter trioen har i førjulstiden, en turné som startet i Kongsberg 24. november og som avsluttes i Oslo 22. desember.
Trioen akkompagneres av Frøydis Grorud (saksofoner, fløyter) og Trond Lien (kapellmester, tangenter) – som begge er kjent fra NRK- programmet «Beat for Beat» – samt Tarjei Nysted (nøkkelharpe, fiolin, mandolin, bratsj m.m.).
– Julesanger, juleststemning og tilhørende minner henger tett sammen, og kirkerommet er en perfekt ramme for å skape slike viktige og personlige øyeblikk for alle mennesker. Med «Julenatt» vil vi gi publikum en åndelig pustepause i julestria – slik at roen kan senke seg, sier produsent Håkon Ims i en pressemelding.

– Dette var uvirkelig og rart. Og helt uventet, sier prisvinner
20 år med storstue: – Drømmeslottet som lyser vei ut i verden og blinker velkommen hjem
Blir ny byfontene i sentrum: – Vil bli et vesentlig anlegg i parken
