Skytteren fra Smøla stoppet på 345 poeng. Tore Egil Halse fra Trondhjems var nest best med 344.

Nevnte Halse fikk derimot revansje i stevnet i Halsastevnet som ble arrangert parallelt. Her blir vinnersummen 343.

Resultater Aspøy og Straumsnes

Klasse 3-5: 1. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla (4) 345, 2. Tore Egil Halse, Trondhjems (4) 344, 3. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 342, 4. Jørn Ole Skiri, Rauma (5) 341, 5. Jakob Nørbech, Aspøy og Straumsnes (5) 340, 6. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra (4) 340, 7. Hanne Waag, Surnadal (4) 339, 8. Ingar Waag, Surnadal (5) 338, 9. Håkon Brevik, Kristiansund (4) 337, 10. Jørn Hals, Aspøy og Straumsnes (5) 337, 11. Brage Skiri, Rauma (5) 337, 12. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes (5) 337, 13. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal (4) 335, 14. Frode Standal, Kleive (4) 334, 15. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes (4) 334, 16. Kåre Grønning, Reinsfjell (5) 333, 17. Helge Roar Åndal, Malmefjorden (5) 331, 18. Odd Tyrhaug, Smøla (5) 329, 19. Roy Vidar Svensli, Aureosen (3) 327, 20. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes (4) 326, 21. Sevrin Dahle Sæterøy, Rauma (3) 316, 22. Roar Aune, Øvre Surnadal (3) 315.

V55: 1. Anders Silset, Heim/Hemne 344, 2. Bjørn Brevik, Kristiansund 343, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 341, 4. Hans Nygård, Aureosen 340, 5. Arnfinn Berdal, Rindal 339, 6. Oddbjørn Bolme, Rindal 338, 7. Kjell Gujord, Kristiansund 336, 8. Jens Kåre Øyen, Hov 335, 9. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 332, 10. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 329.

Klasse 1: 1. Ingvar Iversen Storvik, Aureosen 240, 2. Astrid Naalsund, Aspøy og Straumsnes 239, 3. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 232.

Klasse 2: 1. Hanne Merethe Holmen, Smøla 337, 2. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 333, 3. Sigurd Brevik, Kristiansund 329, 4. Steinar Møller, Rindal 229.

Rekrutt: 1. Varg Andre Tyrhaug, Smøla 343, 2. Eline Holmen Stensønes, Smøla 341.

Eldre rekrutt: 1. Erik Halle Dalskau, Nesjestranda & Skaala 342, 2. Katrine Nordeide Berge, Kristiansund 340, 3. Markus Aune, Øvre Surnadal 339, 4. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 338, 5. Synne Dalsegg Løseth, Rindal 332, 6. Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 332.

Junior: 1. Hermann Lyngvik, Kristiansund 344, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal 344, 3. Hans Ole Loe, Kvernes 330, 4. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 323, 5. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 292.

V65: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 350, 2. Åge Haugen, Valsøyfjord 350, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 348, 4. Kurt Holmen, Smøla 345, 5. Alf Høgset, Batnfjord 344.

V73: 1. Jostein W. Hoseth, Rennebu 349, 2. Steinar Dahle, Rauma 348, 3. Ola Krogstad, Eide og Naas 347, 3. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 347, 5. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 347, 6. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 346, 7. Peder Amundsgård, Nesjestranda & Skaala 344, 8. Anders Moen, Hov 344, 9. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 343, 10. Steinar Løseth, Rindal 342, 11. Ole H. Loe, Kvernes 336, 12. Peder Myrset, Eide og Naas 246, 13. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 240.

Resultater Halsa

Klasse 3-5: 1. Tore Egil Halse, Trondhjems (4) 343, 2. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 339, 3. Ingar Waag, Surnadal (5) 338, 4. Mons Otnes, Surnadal (5) 336, 5. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal (4) 334, 6. Hanne Waag, Surnadal (4) 332, 7. Odd Tyrhaug, Smøla (5) 330, 8. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra (4) 330, 9. Helge Roar Åndal, Malmefjorden (5) 329, 10. Roar Aune, Øvre Surnadal (3) 327, 11. Roy Vidar Svensli, Aureosen (3) 326, 12. Kåre Grønning, Reinsfjell (5) 324.

V55: 1. Kjell Magne Lervik, Halsa (Nordmør) 344, 2. Arnfinn Berdal, Rindal 340, 3. Axel Skuggevik, Surnadal 339, 4. Hans Nygård, Aureosen 339, 5. Anders Silset, Heim/Hemne 338, 6. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 338, 7. Oddbjørn Bolme, Rindal 338, 8. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 332, 9. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 332.

Klasse 2: 1. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 341, 2. Hanne Merethe Holmen, Smøla 331, 3. Steinar Møller, Rindal 229.

Rekrutt: 1. Varg Andre Tyrhaug, Smøla 343, 2. Eline Holmen Stensønes, Smøla 343.

Eldre rekrutt: 1. Erik Halle Dalskau, Nesjestranda & Skaala 347, 2. Markus Aune, Øvre Surnadal 344, 3. Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 340, 4. Synne Dalsegg Løseth, Rindal 339, 5. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 325.

Junior: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 345, 2. Hans Ole Loe, Kvernes 333, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 324.

V65: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 350, 2. Bjørn Heggset, Surnadal 349, 3. Åge Haugen, Valsøyfjord 348, 4. Jarle Foss, Surnadal 348, 5. Kurt Holmen, Smøla 348, 6. Even Langli, Rindal 346, 7. Gregus Kristensen, Kvernes 343, 8. Tor Stokke, Valsøyfjord 343, 9. Hallgeir Meland, Orkland Ytre 342.

V73: 1. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 348, 2. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 347, 2. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 347, 4. Ola Krogstad, Eide og Naas 346, 5. Jostein W. Hoseth, Rennebu 344, 6. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 342, 7. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 342, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 341, 9. Ole H. Loe, Kvernes 322, 10. Steinar Løseth, Rindal 243, 11. Rolf Strand, Orkland Ytre 239, 12. Peder Amundsgård, Nesjestranda & Skaala 236, 13. Aksel Gravvold, Bæverdalen 235.

Klasse 1: 1. Ingvar Iversen Storvik, Aureosen 241, 2. Ida Andrine Heggset, Surnadal 241.

Klasse 2: 1. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 246, 2. Hanne Merethe Holmen, Smøla 239, 3. Steinar Møller, Rindal 229.