Skytterne er i gang feltsesongen

Jorun Snekvik (nærmest), Bjørn Snekvik og 63 andre var med på feltstevne i Gjemnes i helga. Foto: Bjørn W. Heggem

Jorun Snekvik (nærmest), Bjørn Snekvik og 63 andre var med på feltstevne i Gjemnes i helga. Foto: Bjørn W. Heggem

De lokale skytterne har begynt å skyte utendørs.

DEL

Kvernes var først ute med feltstevne på Nordmøre. Lars Høybakk fra Langevåg var best med 30/19.

Deretter var Øvre Surnadal vertskap for sesongens andre feltstevne for ei drøy uke siden. Egil Magne Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra var best med 30/21.

I Gjemnesfelten, som ble arrangert av Batnfjord Skytterlag, nå i helga var det derimot en nordmøring som var best. Ingen var bedre enn V55-skytter Gunnar Øyen fra Aspøy og Straumsnes. Han var den eneste som hadde 30 treff og vant med 30/12.

Bjørn Snekvik fra Bæverdalen var nærmest med 29/15, mens Frode Standal fra Kleive ble nummer tre med 29/14.

Det var en noe uberegnelig vind for de 65 deltakere i Gjemnes. Da sier det seg selv at det ikke bare var lett å treffe fra det vanskeligste holdet som hadde blinken 420 meter unna skytteren i grovfeltløypa.

I finfeltløypa var det Kurt Otnes fra Valsøyfjord som imponerte mest. Han vant V65 med sterke 30/29.

Resultater Gjemnesfelten

Mesterskap:

Klasse 2-5,V55 og EJ: 1. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes (V55) 30/12, 2. Bjørn Snekvik, Bæverdalen (V55) 29/15, 3. Frode Standal, Kleive (5) 29/14, 4. Jorun Snekvik, Surnadal (5) 29/12, 5. Håkon Brevik, Fosna (EJ) 29/10.

Klasse 1: 1. Henning Warvik, Batnfjord 25/9.

R, ER, J og NV: 1. Tora Skiri, Rauma 30/27, 2. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 29/17, 3. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda & Skaala 29/15.

V65 - V73: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 30/29, 2. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 30/25, 3. Knut Stormo, Kvernes 30/21, 4. Arnfinn Blakstad, Batnfjord 30/21.

Hovedskyting:

Klasse EJ: 1. Håkon Brevik, Fosna 29/10, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 28/12, 3. Viktor Lyster Berg, Nesjestranda & Skaala 24/6, 4. Johannes Rabjerg Strand, Kvernes 20/7, 5. Jon Sæterbø, Surnadal 20/7.

Klasse 1: 1. Henning Warvik, Batnfjord 25/9.

Klasse 2: 1. Kristian Jordahl, Batnfjord 28/14, 2. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 27/10, 3. Ida Høgset-Torvik, Batnfjord 26/7, 4. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 26/7, 5. Alexander Høgset-Torvik, Reinsfjell 23/10, 6. Frank Roger Berg, Nesjestranda & Skaala 21/6.

Klasse 3: 1. Ole Kristian Fjærvoll, Kleive 27/16, 2. Simen Brattbakk Solbjør, Kleive 22/3, 3. Mads Larsen Aspås, Batnfjord 20/3, 4. Ingar Solberg, Sunndal 19/7, 5. Gunda Marie Sagstad Tolaas, Nesjestranda & Skaala 18/4, 6. Janne Frilund, Kleive 12/3.

Klasse 4: 1. Torbjørn Husevåg, Reinsfjell 27/7, 2. Odd Tyrhaug, Smøla 27/7, 3. Kay Margido Sletnes, Reinsfjell 22/6, 4. Joar Bakken, Kvernes 20/3.

Klasse 5: 1. Frode Standal, Kleive 29/14, 2. Jorun Snekvik, Surnadal 29/12, 3. Jørn Ole Skiri, Rauma 28/12, 4. Dick Brevik, Malmefjorden 27/13, 5. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 27/10, 6. Torkil Hopmark, Smøla 26/10, 7. Brage Skiri, Rauma 20/6.

Klasse V55: 1. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 30/12, 2. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 29/15, 3. Kjell Gujord, Fosna 28/9, 4. Hans Nygård, Aureosen 27/11, 5. Torleiv Sagstad, Nesjestranda & Skaala 26/7, 6. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 24/5, 7. Olav Nogva, Eide og Naas 23/5.

Klasse HK416: 1. Odd Rune Kalvik, Hv-11 Møre og Fjordane 6/1.

Klasse NU: 1. Jørgen Gaupset, Batnfjord 22/5, 2. Celine Warvik, Batnfjord 17/5, 3. Martin Warvik Bjerkeset, Batnfjord 21/5.

Klasse R: 1. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda & Skaala 29/15, 2. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 23/4.

Klasse ER: 1. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 29/17, 2. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 27/11, 3. Hans Ole Loe, Kvernes 25/9, 4. Hermann Lyngvik, Fosna 24/7, 5. Magnus Steen Bjerkelund, Fosna 14/2.

Klasse J: 1. Tora Skiri, Rauma 30/27

Klasse V65: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 30/29, 2. Knut Stormo, Kvernes 30/21, 3. Arnfinn Blakstad, Batnfjord 30/21, 4. Gregus Kristensen, Kvernes 29/21, 5. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 29/20, 6. Alf Høgset, Batnfjord 29/16, 7. Bjørn Heggset, Surnadal 29/13, 8. Lars Bjerkeset, Batnfjord 18/8.

Klasse V73: 1. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 30/25, 2. Ola Krogstad, Eide og Naas 30/17, 3. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 30/15, 4. Bjarne Dahle, Holmemstranda 29/16, 5. Ole H. Loe, Kvernes 29/12, 6. Einar Strand, Kvernes 27/15, 7. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 26/16, 8. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 26/13.

Resultater Øvre Surnadal

Mesterskap:

2-5+V55+EJ: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/21, 2. Ingar Waag, Surnadal (5) 30/21, 3. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) (5) 30/16, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal (3) 30/14, 5. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra (5) 29/13.

V65: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 30/27, 2. Bjørn Heggset, Surnadal 30/11, 3. Even Langli, Rindal 29/19, 4. Jarle Foss, Bæverdalen 28/14.

V73: 1. Steinar Løseth, Rindal 30/19, 2. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 29/21, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 28/23, 4. Jostein W. Hoseth, Rennebu 26/14, 5. Leif Peder Fugelsøy, Øvre Surnadal 23/12.

Junior 16-17 år: 1. Erling Waag, Surnadal 28/16.

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 24/05, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal 21/08.

Rekrutt 11-13 år: 1. Christian Moen Hårstad, Surnadal 29/03, 2. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 25/07, 3. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda & Skaala 24/13.

Nybegynner voksen: 1. Steinar Møller, Rindal 24/05.

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/21, 2. Ingar Waag, Surnadal 30/21, 3. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 30/16, 4. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 29/13, 5. Arnfinn Berdal, Rindal 28/13, 6. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 22/08, 7. Birger Meistad, Orkla 19/11.

Klasse 4: 1. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 28/12, 2. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 27/14, 3. John Nordvik, Surnadal 25/14, 4. Hanne Waag, Surnadal 25/10.

Klasse 3: 1. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 30/14, 2. Camilla Irene Kalset Grøtte, Surnadal 27/16, 3. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 26/13.

Klasse 2: 1. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 26/16, 2. Tore Mogset, Rindal 20/10, 3. Eva Karin Tilset, Opdal og Midtbygden 16/05.

V55: 1. Arne Robert Skaslien, Opdal og Midtbygden 27/13.

V65: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 30/27, 2. Bjørn Heggset, Surnadal 30/11, 3. Even Langli, Rindal 29/19, 4. Jarle Foss, Bæverdalen 28/14.

V73: 1. Steinar Løseth, Rindal 30/19, 2. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 29/21, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 28/23, 4. Jostein W. Hoseth, Rennebu 26/14, 5. Leif Peder Fugelsøy, Øvre Surnadal 23/12, 6. John Isvik, Surnadal 19/02.

Eldre junior 18 år: 1. Jon Sæterbø, Surnadal 15/04, 2. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 14/03.

Junior 16-17 år: 1. Erling Waag, Surnadal 28/16, Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 09/00.

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 24/05, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal 21/08.

Rekrutt 11-13 år: 1. Christian Moen Hårstad, Surnadal 29/03, 2. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 25/07, 3. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda & Skaala 24/13.

Nybegynner ung: Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 10/01.

Nybegynner voksen: 1. Steinar Møller, Rindal 24/05.

Resultater Kvernes

Klasse 5: 1. Lars Høybakk, Langevåg 30/19, 2. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/11, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/11, 4. Roger Hals, Fosna 29/19, 5. Ingar Waag, Surnadal 29/16, 6. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 29/8, 7. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 28/8, 8. Brage Skiri, Rauma 27/8, 9. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 26/9, 10. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 25/14, 11. Jørn Ole Skiri, Rauma 25/8, 12. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 25/7, 13. Torkil Hopmark, Smøla 22/10.

Klasse 4: 1. Tom Olav Moldskred, Aalesund 29/13, 2. John Nordvik, Surnadal 29/10, 3. Thor Einar Aurdal, Sykkylven 29/8, 4. Ivar Skaar Pedersen, Langevåg 28/17, 5. Hanne Waag, Surnadal 28/13, 6. Kåre Grønning, Reinsfjell 28/6, 7. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 27/6, 8. Kay Margido Sletnes, Reinsfjell 25/9, 9. Odd Tyrhaug, Smøla 23/10, 10. Joar Bakken, Kvernes 21/4.

Klasse 3: 1. Thomas Ervik, Årvågsfjord 22/10, 2. Roy Vidar Svensli, Aureosen 20/3, 3. Camilla Irene Kalset Grøtte, Surnadal 18/2.

Klasse 2: 1. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 26/12, 2. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 26/7, 3. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 20/8.

Klasse 1: 1. Hallbjørn Rasmussen, Sykkylven 25/16, 2. Kjetil Magerøy, Aureosen 23/7.

V55: 1. Olav Nogva, Eide og Naas 28/18, 2. Nils Sigmund Sandblåst, Nordstemmet 28/10, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 26/9, 4. Kjell Gujord, Fosna 26/5, 5. Bjørn Brevik, Fosna 24/9, 6. Øystein Solbakken, Vestnes 24/9, 7. Hans Nygård, Aureosen 16/1.

V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 30/23, 2. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 30/16, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 29/14, 4. Knut Stormo, Kvernes 25/13, 5. Alf Høgset, Batnfjord 17/6, 6. Jon Kvisvik, Aureosen 13/2.

V73: 1. Ola Krogstad, Eide og Naas 30/26, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 30/22, 3. Reidar Ahdell, Nesjestranda & Skaala 30/21, 4. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 30/19, 5. Einar Strand, Kvernes 30/13, 6. Ove Folland, Sunndal 29/20, 7. Peder Amundsgård, Nesjestranda & Skaala 28/16, 8. Ole H. Loe, Kvernes 27/9, 9. Anders Moen, Hov 25/12, 10. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 24/7, 11. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 21/9.

Eldre junior 18 år: 1. Håkon Brevik, Fosna 25/7, 2. Johannes Rabjerg Strand, Kvernes 16/4.

Junior 16-17 år: 1. Erling Waag, Surnadal 29/26, 2. Tora Skiri, Rauma 27/15, 3. Ola-Johan Dybvik, Langevåg 23/9, 4. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 22/15, 5. Sivert Heggeset, Kvernes 20/7, 6. Sunniva Høybakk, Langevåg 19/3.

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Andreas Valde, Engesetdal/Skodje 30/23, 2. Hans Ole Loe, Kvernes 30/18, 3. Oscar Storvik, Aureosen 29/18, 4. Marius Mikkelsen, Surnadal 29/11, 5. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 22/10, 6. Odd Arne Stene, Kvernes 18/6, 7. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 18/1.

Rekrutt 11-13 år: 1. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 28/6.

Nybegynner ung: Thea Gjendem Bjørnerem, Aureosen 22/6, Jakob Gustad, Kvernes 28/10, Leonard Leithe, Kvernes 26/5, Hannah Ramstad, Aureosen 30/13, Selma Storvik, Aureosen 18/7, Mathea Flatvoll Svensli, Aureosen 29/9.

Nybegynner voksen: 1. Mari Anne Husby, Sunndal 28/16.

Artikkeltags