Rindalingen Inga Dalsegg (bildet) kan nå glede seg over å ha kunst både i Brasil, Finland og USA.

Rindalingen fikk tidligere i uka vite at bildene hennes som fremdeles er igjen i Brasil etter utstillingene der i fjor, nå er hos Kulturministeren i Rio de Janeiro (staten Rio altså).

– De blir nå med på en utstilling under den store årlige kaffefestivalen i Vassouras i juli. Festivalen heter forøvrig Festival Vale do café. Vassouras ligger i staten Rio de Janeiro og var sentrum for kaffeplantasjedriften i Brasil på 1800-tallet. Så da blir dette min tredje utstilling i Brasil, sier Dalsegg.

I tillegg har hun fått tilbud om separatutstilling i Helsinki i oktober 2017.

– Fra før er jeg allerede booket for en utstilling i New York i juli 2018. Så nå er det mye å jobbe med, sier Dalsegg, som også har hatt mange bestillingsverk i år, noe som gjør at det blir mindre tid til å male mot utstillinger.

– Jeg burde muligens ha begrenset eller utsatt noen av disse, men fikk en ny bestilling på et maleri i dag også.

Hun kan dessuten rapportere om godt salg av brettene og brikkene som er laget med dekorasjon av hennes bilder.