– Vi starter utbyttingen av setene i Halvan den 20. august. Uka etter utbyttingen kommer filmen «Skjelvet», så det er bra at vi har ny sal til da. Da jeg jobbet her tidligere, for tolv år siden, var det de samme setene som sto i Halvan, så nå er det på tide å skifte dem ut. Vi vil gå fra 59 til 54 sitteplasser. De nye setene blir litt bredere enn de vi har nå. I tillegg skal vi som sagt også ha noen tosetere, noe vi håper vil gjøre det lettere for familier og par som ikke ønsker å sitte atskilt, sier kinosjef i Kristiansund, Linn Runa Schnell Kvalvåg
Tilbyr opera i verdensklasse
Det er ikke bare kinonyheter for rumpa å nyte denne høsten. I oktober utvides også mulighetene for kulturell stimuli. Den 23. oktober i år, vil Caroline Kino ha sin første operavisning fra The Metropolitan Opera i New York, kanskje verdens aller viktigste operahus. Dette tilbudet er det få norske kinoer som har.
– At vi kan ha et slikt tilbud i operabyen Kristiansund synes jeg er kjempebra. Vi startet med å vise konserter i fjor, og det har bare blitt mer og mer populært. Jeg har fått tilbakemeldinger som «Det er så gøy å være på konsert og faktisk se noe annet enn ryggene og bakhodene til folk!" . Det vi skal vise av opera og konserter her, er laget spesielt til kino, så det skal fungere veldig bra. Nå håper vi på å bli godt besøkt, slik at vi kan opprettholde tilbudet, sier kinosjefen
Operaene man kan forvente å se på kinoskjermen for sesongen 2018/19 er følgende: Aida av Verdi, Samson et Dalila av Saint-Saëns, La Fanciulla del West av Puccini, Marnie av Muhly, La Traviata av Verdi, Adriana Lecouvreur av Ciela, Carmen av Bizet, La fille du Régiment av Donizetti, Die Walküre av Wagner og Dialogues des Carmélites av Poulenc.