Fjord1 meldte fredag kveld at sambandet Seivika Tømmervåg ble innstilt på grunn av tekniske problemer.
Natt til lørdag meldte Fjord1 at det var forventet oppstart og normal drift i sambandet fra klokken 09:30. «Grip» gikk som planlagt fra Seivika og går som vanlig resten av dagen.
Regionleder Odd Reidar Ormåsen.Han forklarer hva som skjedde da sambandet fikk problemer sent fredag kveld.
– Da ferga «Tustna» lå til kai og til lading fikk vi en uforutsett stopp i propellene. Det var ingen dramatikk i det for øvrig, systemet lot seg starte opp på nytt uten problemer. Men på grunn av at vi ikke vet nok om grunnen til stoppen, føler vi oss ikke trygge nok til å sette «Tusta» tilbake i rute før vi har mer kunnskap om årsaken, sier Ormåsen.
Sambandet har ingen nattavganger, og lørdag var det tre avganger som ble innstilt. Ferga går hver time.
Klokken 08:45 var «Tustna» på vei inn til Kristiansund for egen maskin, hvor servicepersonell skal se på feilen som oppsto. Båten ligger nå ved Teistholmen.
– Vi bemanner opp «Grip» nå og forventer å være i normal drift som planlagt. På lørdager er det bare én ferge i drift på sambandet, så når personellet nå er på plass skal alt være som normalt, sa Ormåsen til Tidens Krav lørdag morgen.