Rollen som assisterende kommunedirektør i Kristiansund har ikke vært besatt på noen år. Nå skal Synnøve Tangen flankere kommunedirektør Arne Ingebrigtsen og hans oppgaver og ansvarsområder.

Ingebrigtsen vil ha mer politisk fokus og tanken mer administrativt fokus, skriver Kristiansund kommune i en pressemelding. Ingebrigtsen skal ha prioritert å få stillingen tilsatt igjen for å kvalitetssikre kommunedirektørens arbeid.

Tangen er i dag personalsjef i kommunen. Hennes arbeidsoppgaver og ansvar som personalsjef blir integrert i rollen som assisterende kommunedirektør.

Det vil bli opprettet ny rådgiverstilling på personalseksjonen for å avlaste den assisterende kommunedirektøren, skriver kommunen.

– Kommunedirektøren er veldig fornøyd med at Synnøve takket ja til stillingen som assisterende kommunedirektør.

Les om flere ansettelser her:

Les også

Tidligere trener for KBK kvinner blir ny lærer og spillende hjelpetrener i Sandnes