...
Søppelplukking: Slik skal det se ut i snusjakta. Veimester Magne Veiset har ryddet sjakta på bunnen av tunnelen for søppel for dagen. Det er verst i helgene.

Uvettig søppelkasting i tunnelen

Averøy: Atlanterhavstunnelen forsøples allerede én måned etter at den åpnet. Verst er det i bunnen av tunnelen, spesielt i helgene.

Publisert 21.01.2010 kl 06:00 Oppdatert 21.01.2010 kl 06:00

Tips en venn på e-post:


– Det ser ut til at ungdommen har funnet seg en ny kafébar i snusjakta i bunnen av tunnelen. De kjøper fortsatt chips hos Svensson, men i stedet for å spise hurtigmaten på Devold-holmen, kjører de ned i tunnelen og parkerer i snusjakta hvor temperaturen er mye mer behagelig enn ute i vinterkulda, sier veimester Magne Veiset og plukker opp matfat av isopor.

To sekker fulle og bøtter med rusk og rask er plukket opp i løpet av noen få dager. Nå skal uvesenet til livs. Politiet er orientert og har lovet å patruljere jevnlig kveld og natt.

Ansvarlig

Veiset har ansvaret for at tunnelen holdes ren og pen. Søppelkastingen godtar han ikke.

– Folk kaster alt mulig ut gjennom bilvinduet. Alt fra ølbokser, flasker til papp og finerstykker. Folk kvitter seg også med billettene i tunnelen. De flagrer som hvite flak, forteller Veiset.

Farlig

Han er møkklei søppleplukkingen som må gjøres morgen og kveld, da papir og andre løse gjenstander kan være direkte farlig for trafikken.

– Dette blir virvlet opp i lufta på grunn av vakuum i tunnelen. Det kan fort distrahere sjåføren og ulykken er ute. Blir det ikke slutt på uvesenet, må vi stenge tunnelen for å rydde den for søppel.

Veiset våger ikke å stanse andre steder enn i nødstasjonene og snusjakta på bunnen for å plukke søppel. Alle andre steder er forbundet med livsfare å stanse på grunn av dobbel sperrelinje og trafikk bakfra.

10 siste lokale nyheter

Forberedt på morsdag
...

De fleste er forberedt på morsdag. vi har vært på byen og hørt hva mor forventer, og hva far har planlagt.

10.02.2012 - 14:47

Rekordmange på landbruksdag 10.02.2012 - 14:18

Facebook avlaster 10.02.2012 - 16:13

Rus og bråk 10.02.2012 - 13:59

Går mot større kraftselskap 10.02.2012 - 10:06

Q-Free var billigst 10.02.2012 - 10:08

Gammel hovedvannledning skiftes 10.02.2012 - 08:31

Tyv stjal sprit fra hus 09.02.2012 - 23:56

Kristiansund vil ha tunnel 10.02.2012 - 08:09

Klaget over Krifast-kø 09.02.2012 - 22:17


Mest lest siste døgn






Nyheter vi snakker om

Q-Free var billigst

Q-Free har levert det klart billigste anbudet på AutoPASS-utstyr til den nye bom…

Kristiansund vil ha tunnel

Kristiansund kommune mener at ferga over Halsafjorden må erstattes med tunnel un…

Over 60 hilser til mor

Det strømmer inn med hilsninger til mor. Se om du har fått hilsen.

Bunnpris bygger nytt

Bunnpris St.hanshaugen river og bygger nytt.

Klaget over Krifast-kø

– Sett inn mer betjening og sørg for bemanning i alle lukene på Krifast når det …


...
...



Tips oss

Sentralbord: 71 57 00 00
Vaktsjef (kveld): 913 41211
Epost: redaksjonen@tk.no
Post: Postboks 8, 6501 Kristiansund

Kundesenter

Epost om annonser
Info om annonser
Epost om abonnement
Info om abonnement

Ledelse

Adm.dir: Per Brochmann
Sjefredaktør: Tore Dyrnes
Nyhetsredaktør: Bent Botten
Nettredaktør: Ole Knut Alnæs

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.