Lonely Planet anbefaler kyst-Norge

Opplev Hustadvika, spekkhoggere på nært hold eller en tur med Hurtigruta. Det er et av verdens mest kjente reisebokforlag, Loneley Planet, som kommer med disse tips i en ny utgave forlagets såkalte Blue List.

Publisert 30.11.2006 kl 16:23 Oppdatert 30.11.2006 kl 16:59

Tips en venn på e-post:

...
Her er Hurtigruta fotografert på Hustadvika, to opplevelser som Loneley Planet anbefaler turistene.
...
Å oppleve spekkhoggere på nært hold er noe av det heftige man kan gjøre, mener Lonely Planet. Foto: Arkiv

Lonely Planets såkalte Blue List kom ut for første gang i fjor. Nå har den nye 2007-utgaven kommet, melder Aftenposten.

Boken inneholder en rekke forslag til reisende som vil oppleve noe spesielt over hele verden. Og Norge er nevnt flere steder i den populære boken.

Spekkhoggere på nært hold

Å oppleve spekkhoggere på nært hold er noe av det heftigste reiseekspertene kan tenke seg. Helst vil Lonely Planet-journalistene svømme eller padle blant dyrene.

Som resept mot kjærlighetssorg blir Norge også nevnt. Da skal det visstnok være bra med et opphold på en øy på Hustadvika.

Her er det meget værhardt, noe som også kan være en spennende opplevelse for turistene.

Hurtigruten bedre enn cruise

Og fremfor å velge et utenlandsk cruiseskip, foretrekker Lonely Planets eksperter heller Hurtigruten - gjerne kombinert med et opphold i en rorbu.

- Vi er veldig fornøyde med at Blue List kårer Hurtigruten til verdens beste båtreise. Det mener vi jo også selv. Vårt slagord har i mange år vært "Verdens vakreste sjøreise", sier Hanne Karde Kristiansen, kommunikasjonsdirektør i Hurtigruten, til Forbruker.no.

10 siste lokale nyheter

Skiløper funnet
...

Oppdal: Det ble satt i gang en leteaksjon etter en sveitsisk skiløper i Oppdal lørdag. Han kom selv til rette i god behold.

11.02.2012 - 22:19

Selgere på dørene igjen 11.02.2012 - 17:11

Hund forsvant på Smøla 11.02.2012 - 16:59

Alvorlig skadd i påkjørsel 11.02.2012 - 16:06

Innbrudd i Halsa 11.02.2012 - 15:50

Travelt for politiet 11.02.2012 - 15:48

«Verdens beste mamma» 11.02.2012 - 16:18

Gutt i fyllearresten 11.02.2012 - 15:56

Politiet måtte dempe fest 11.02.2012 - 14:13

Jobbet med is 10.02.2012 - 20:01


Mest lest siste døgn






null


...
...

Siste innenriks

640 millioner i svarte inntekter
...

Skattekrimavdelingen i Skatt øst har avslørt organiserte håndverkernettverk som har tatt inn 640 millioner kroner i «svarte» inntekter siden 2009.

– Håper Tooji fortsetter å jobbe

Kvinne siktet for drap

Skiløper kom til rette

Fem personer skadd

Tooji knuste Plumbo

Måtte be om barnehageplass

Gnistene sprutet

Politiet vil ransake avis

Ville prøve ny rute




Tips oss

Sentralbord: 71 57 00 00
Vaktsjef (kveld): 913 41211
Epost: redaksjonen@tk.no
Post: Postboks 8, 6501 Kristiansund

Kundesenter

Epost om annonser
Info om annonser
Epost om abonnement
Info om abonnement

Ledelse

Adm.dir: Per Brochmann
Sjefredaktør: Tore Dyrnes
Nyhetsredaktør: Bent Botten
Nettredaktør: Ole Knut Alnæs

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.