Mercedes SLS AMG E-CELL, el-bil med 533 hestekrefter, testes på Kristiansund Lufthavn. Se video her.
|
Svein Junge
E-post
|
|
| Publisert 22.06.2010 kl 12:54 Oppdatert 23.06.2010 kl 11:42 |
Magne Furuholmen (a-ha) er med for å promotere bilen.
Det er 20 år siden Magne Furuholmen og Morten Harket betalte for den første el-bilen, som ble levert til Norge, og gitt til Bellona. Den bilen var av en annen karakter enn Mercedesen vi prøvekjører i dag.
- Teknologien har nå tatt igjen og spredd seg til et segment som også gjør det mulig for bilentusiaster å ønske seg elektrisk bil. Det er flott at etablerte bilmerker nå lager biler i toppsegmentet som tar i bruk denne nye og rene tekonlogien, sier Furuholmen til Tidens Krav.
- Bilen er helt syk. Det er fantastisk å sitte i en bil med den type kraft, uten noen motorlyd. Det er en helt særegen følelse, sier Furuholmen.
Furuholmen har opplevd det som et dilemma at han er bilinteressert og samtidig opptatt av miljøet.
- Ofte har man fått kritikk for at man ønsker egentlig begge deler. Man har kjørt sportsbil, og promotert el-bil. Nå kan man gjøre begge deler samtidig, og det var på tide, sier Furuholmen.
Nye bilder fra Autofoto | ||
Video Her skal vi bli bedre kjent med en god gammel T-ford fra 1922
Se video her
Motornytt I denne utgaven av pragramserien om kvinner og bil skal vi møte Ingrid Solli. Hun er langtransportsjåfør og forteller om sitt yrkesvalg.
Se programmet her
Video Vi er i Kristiansund for å møte Sigrid Fjærvik. Hun har sin egen gatebil, og vi er med på tur.
Se programmet her
Motornytt I denne episoden av Kvinner og bil skal vi til Halsa for å besøke Stine Bendiksen. Programleder er Ann Beckstrøm.
Se programmet her
Motornytt I den første episoden av Kvinner og bil er vi på Bjorli for å møte Hege fra NMK Molde. Banen i Molde er nemlig ikke godkjent, noe som betyr at mange reiser hit for å trene. Programleder er Ann Beckstrøm.
Se programmet her
Anb Video Da McLaren viste fram den nye superbilen MP4-12C for første gang var det med Lewis Hamilton og Jenson Button om førere.
Se video her
Anb Video Det er på navnet denne bilen skal kjennes. Sjekk ut Renaults elektriske konseptbil DeZir.
Se video herSkal du ut å kjøre? Vi har kart og kjørebeskrivelse for hele Norge.
Prøv vår veiviserKalender | ||
Se bilder av 50-tallets sexsymbol Diana Dors Delahaye Type 175 S Roadster som auksjoneres bort 14. august.
Se bildene her
Strand Craft 122 kommer med en egen sportsbil, parkert i båtens garasje.
Se alle bildene
Mercedes-AMG fant den perfekte plassen til å vise fram SLS AMG E-Cell, den kommende elektriske supersportsbilen.
Se bildene her
Nye Range Rover Evoque skaper entusiasme på nettet. Sjekk den nye kompakte SUV-en som Victoria Beckham avduket.
Les mer
Det finnes ikke noe serieprodusert og råer enn dette: Bugatti Veyron 16.4 Super Sport.
Se bildene her