Det blir ikke kolonnekjøring til faste tider på riksvei 70 i Straumsnes. Bilistene klager over venting.
Både trafikanter og næringsdrivende mener at entreprenøren og vegvesenet like godt kunne innført kolonnekjøring til faste tider, eksempelvis hver hele og halve time.
Nå slippes trafikken igjennom i puljer, men ikke til faste tider.
Uendret opplegg
Prosjektleder Gjelsten svarer at det er en svært krevende jobb man nå holder på med. Det dreier seg om sprengning og massetransport. Men samtidig skjønner han godt problemene.
– Vi mener likevel at det opplegget som vi kjører nå med stenging inntil 15 minutter i gangen, noen ganger kanskje litt mer, er best og det som fører til minst forsinkelse for trafikantene, sier Gjelsten.
Det kjøres altså ikke kolonne, men veien stenges helt ut fra sikkerhetshensyn når det foregår transport med store dumpere. Når opplasting pågår, får biler derimot passere.
Blir bedre
– Vi ber om forståelse for at det nødvendigvis blir noen hindringer, men det er bedring i sikte. Om fire til seks uker vil sprengningsarbeidene og det meste av massetransporten være unnagjort. Da får vi mer plass å arbeide på, og trafikkavviklingen vil kunne gå bedre, lover prosjektleder Per Bjørn Gjelsten.
Kalenderen fra Motorkalenderen | ||