Gratulerer

I går kunne store og små endelig ta i bruk den nye kunstisbanen i Kristiansund. Takket være ildsjeler fra idrettslagene Braatt og Norodd, har Nordmøre nå den eneste kunstisbanen mellom Bergen og Trondheim.

Publisert 11.12.2008 kl 08:20 Oppdatert 11.12.2008 kl 08:20

Tips en venn på e-post:


Anlegget har kostet cirka 50 millioner kroner, og åpnes vel 10 år etter at Tor Olsen, Terje Kleive og de andre entusiastene kunne ta i bruk Braatthallen, en hall som ikke bare er riksanlegg for bryting, men huser alt fra dansegallaer, julebord og utstillinger til lavterskeltilbud for unge på fredagskveldene.

Også Nordea kunstisbane, som er det offisielle navnet, skal først og fremst være et breddeanlegg. Her har ytre Nordmøre fått et utendørs vintertilbud, og det i en tid hvor milde vintre har gjort at det å kunne gå på ski her helt ute mot havet, ikke lenger er noen selvfølge.

Kunstisbanen kompletterer også kulturtilbudet i Kristiansund. Få, om ingen, byer på Kristiansunds størrelse kan varte opp med så mange idrettsanlegg lokalisert til samme sted som det nordmørsbyen nå kan smykke seg med. I Folkeparken er det nå badeland, to idrettshaller, fotballhall og flere fotballbaner. Nå gjenstår bare en renovering av Atlanten med sin løpebane, før vi virkelig kan si at alle brikker er på plass.

La oss håpe mange finner veien til den nye kunstisbanen, og kanskje kan det om noen år dukke opp en Håvard Bøkko eller Øystein Grødum med bostedsadresse Smøla, Averøy eller Aure.

Mest lest nå

...

103 i 50-sonen med nedslitte bakdekk

Nyheter En averøying midt i 20-åra er dømt til 15 dager fengsel for å ha kjørt i 103 kilometer i en 50-sone. Les mer

...

Unggutter stjal biler

Nyheter To gutter i tenårene stjal hver sin bil på Averøy natt til lørdag. Les mer

...

Ulykke i Aure

Nyheter Ei kvinne ble frakta med helikopter til St. Olavs hospital i Trondheim etter å ha kjørt i grøfta ved Vean i Aure fredag. Les mer

...

Denne kan bli din

Innenriks Snart går Norges eldste hurtigruteskip den siste turen langs kysten. Og nå kan du legge inn bud på skipet. Les mer


Tips oss

Sentralbord: 71 57 00 00
Vaktsjef (kveld): 913 41211
Epost: redaksjonen@tk.no
Post: Postboks 8, 6501 Kristiansund

Kundesenter

Epost om annonser
Info om annonser
Epost om abonnement
Info om abonnement

Ledelse

Adm.dir: Per Brochmann
Sjefredaktør: Tore Dyrnes
Nyhetsredaktør: Bent Botten
Nettredaktør: Ole Knut Alnæs

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.