Hønefoss/Kongsvinger (ANB): Maren og Sverre Haugli har brutt med skøytelandslaget og Peter Mueller, og de er heller ikke ønsket av treneren.
| OLE MARTIN RUDSTADEN og JOHN KRISTIAN STRAND | |
| Publisert 18.04.2008 kl 07:29 Oppdatert 18.04.2008 kl 07:33 |
Landslagstrener Peter Mueller står ribbet igjen etter at han torsdag mistet fire av ni landslagsløpere. Søskenparet Maren og Sverre Haugli, Dag Erik Kleven og Mikael Flygind Larsen går sine egne veier.
– Vi har prøvd å ta det opp saklig og internt og mener at det er hold i det vi sier. Ingen har kommet oss i møte og vi har ikke blitt hørt, forteller Sverre Haugli.
– Vi har kun fått beskjed om å være med og trene videre på samme måte, eller finne oss noe annet, fortsetter han.
– Er dette grunnen til at dere har trukket dere ut?
– Jeg vil vel like mye si det slik at vi ble presset ut.
Peter Mueller gjør ingenting for å avkrefte at Sverre og Maren, sammen med Dag Erik Kleven og Mikael Flygind Larsen, har blitt presset ut av landslaget. Snarere tvert imot.
– De har ikke bare trukket seg. De er ikke velkommen til å trene med landslaget lenger, sier Peter Mueller i en kort kommentar.
Sverre Haugli har tidligere fortalt at han ønsket å trene annerledes enn det Peter Mueller legger opp til.
– Klokka sier sitt. Med unntak av Håvard (Bøkko, red. anm.) er det ingen løpere som har særlig fremgang over tid. Jeg har vært på landslaget i to sesonger og har forbedret meg med ett sekund på 5000 meter og ett sekund på 1500 meter. Da tror jeg det er riktig å være nysgjerrig på andre treningsmetoder, mener Haugli.
– Er du overrasket over at tre andre trakk seg ut sammen med deg?
– Nei, det er jeg ikke.
– Blir du overrasket dersom noen av de gjenværende landslagsløperne trekker seg ut innen kort tid?
– Nei.
Maren Haugli tar ingen store ord i sin munn, til tross for at landslaget går i oppløsning.
– Det er ingen dramatikk i dette. Jeg håper at landslaget lykkes og de håper at jeg lykkes, sier hun.
Hun føler seg ikke presset ut av landslaget.
– Jeg trenger en forandring. Jeg har hatt to sesonger uten særlig utvikling og må prøve noe annet. Det er ingen dramatikk i dette fra min side, fastslår Maren.
For Dag Erik Kleven har misnøyen utviklet seg over tid
– Beslutningen om å trekke meg fra forbundsgruppen kom ikke akkurat over natta, sier han til Glåmdalen.
– Avgjørelsen er tatt med tanke på min sportslige utvikling. (ANB)
Vinteridrett Nordmenn melder seg på skiklassikeren Marcialonga som aldri før. Vil du delta til vinteren, er du i tidsnød. Les mer
Vinteridrett Mathias Trygg kan komme til å følge i sine brødres fotspor. Les mer
Vinteridrett Ordfører Fabian Stang (H) sikret seg den aller første billetten som ble solgt til ski-VM i Oslo neste år, men han skal ikke bruke den selv. Les mer
Vinteridrett Skøytestjernen Håvard Bøkko innrømmer at han fristes av Peter Muellers nye profflag. Les mer
Vinteridrett Nils Einar Aas er ansatt som ny generalsekretær i Norges Skøyteforbund. Les mer
Norge slo Frankrike på Ullevaal og gjenreiste fortet på hjemmebane. Erik Huseklepp ble dagens mann.
Se alle bildene!
Edvald Boasson Hagen banket Thor Hushovd, Andy Schleck og resten av proffene.
Se alle bildene!
Mens Thor Hushovd igjen kunne ikle seg den grønne poengtrøya etter monsteretappen til Pau.
Se bildene
Mens Contador kunne ikle seg den gule ledertrøyen, til piping og buing fra publikum.
Se bildene fra den 15. etappenKampstart om:
Caught DataFetcherException (no.api.datafetcher.DataFetcherException: java.io.IOException: Server returned HTTP response code: 400 for URL: http://localhost:9003/harbour/mapper/fotballplugger/module/live?pubId=113&lag_id= &all=true)
ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/section/element/www.tk.no/113/4250231/small/sec/element180/_/(servlet: componada)
no.api.datafetcher.tags.ImportTag.doEndTag(ImportTag.java:115) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag._jspx_meth_adf_import_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag:1301) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag._jspx_meth_c_if_2(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag:1277) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag.doTag(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag:128) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.articleTypeSwitch_tag._jspx_meth_module_includeNifs_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.articleTypeSwitch_tag:1299)
Andre lag: Send TKF LAGNAVN til 2005
Du vil motta scoringsvarslinger når ditt lag spiller kamp. Tjenesten dekker Eliteserien og 1. divisjon. Pris: 1,- per varsling
Avmelding: Send TKF STOPP til 2005